X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży im. Henryka Pelli "Muzol" 2019
Centrum Kultury w ŚmigluJust Cover ItCentrum Kultury w ŚmigluJust Cover ItUrząd Marszałkowski Województwa WielkopolskiegoZarząd Powiatu KościańskiegoGmina Śmigiel



LAUREACI FESTIWALU


IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży im. Henryka Pelli - „Muzol” 2018


GRAND PRIX
Roxana Tutaj (Śrem)

Kategoria 9-12 lat:
1. Martyna Maciąg (Złocieniec)
2. Amelia Kurantowicz (Krzyszkowo)
3. Paula Biskup (Turek)
Wyróżnienia: Jagoda Rataj (Katowice), Alicja Hordyj (Bielawa), Gabrysia Zalewska (Warszawa), Aleksandra Brzuszkiewicz (Piława Górna)

Kategoria 13-15 lat:
1. Gabriela Jeleń (Kraków)
2. Aleksandra Bielewicz (Bielsko-Biała)
3. Klaudia Łacka (Przędzel)
Wyróżnienia: Vanessa Siwy (Twardawa), Aleksandra Gąsiorowska (Poznań), Natalia Kawszyn (Płock), Sara Frankiewicz (Poznań), Martyna Ćwik (Koszalin)

Kategoria 16-25 lat:
1. Marta Piotrowska (Wschowa)
2. Paulina Kaźmierczak (Stare Miasto)
3. Paulina Szczepaniak (Śmigiel)
Wyróżnienie: Marta Bykowska (Bolechówko)

VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży im. Henryka Pelli - „Muzol” 2017


GRAND PRIX
Kornelia Kosmacz (Stargard)

Kategoria 9-12 lat:
1. Hania Sztachańska (Rokietnica)
2. Aleksandra Gąsiorowska (Poznań)
3. Amelia Kurantowicz (Krzyszkowo)
Wyróżnienia: Paula Biskup (Turek), Amelia Sobczyk (Turek), Alena Tomaszewska (Lubin), Michał Słobodzian (Koszalin)

Kategoria 13-15 lat:
1. Martyna Ćwik (Koszalin)
2. Martyna Zygadło (Woźniki)
3. Kamil Kilian (Magnuszowice)
Wyróżnienia: Julia Dziamska (Trzcianka), Julia Walaszczyk (Nowa Brzeźnica)

Kategoria 16-25 lat:
1. Marta Piotrowska (Wschowa)
2. Agnieszka Gerszendorf (Leszno)
3. Sebastian Dudzik (Dąbrowa Górnicza)
Wyróżnienia: Kamil Kowalski (Szczecinek), Dominika Mosion (Leszno)

VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży im. Henryka Pelli - „Muzol” 2016


GRAND PRIX
Piotr Zubek (Warszawa)

Kategoria 9-12 lat:
1. Ula Zubek (Warszawa)
2. Aleksandra Gąsiorowska (Poznań)
3. Martyna Ćwik (Koszalin)
Wyróżnienia: Jagoda Rataj (Katowice), Sonia Barbara Bilińska (Leszno)

Kategoria 13-15 lat:
1. Aleksandra Pieczkowska (Gorzów Wielkopolski)
2. Aleksandra Figurniak (Racibórz)
3. Aleksandra Maćkowiak (Czarnków)
Wyróżnienia: Ewa Przymus (Śmigiel), Julia Wasielewska (Konin)

Kategoria 16-25 lat:
1. Hubert Ceglarek (Wieruszów)
2. Sebastian Dudzik (Dąbrowa Górnicza)
3. Paulina Kaźmierczak (Stare Miasto)
Wyróżnienia: Marta Kurzeja (Żarów), Zofia Banaszak (Ostrów Wielkopolski)


VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży im. Henryka Pelli - „Muzol” 2015


GRAND PRIX
Jakub Herfort (Budzyń)

Kategoria 9-12 lat:
I miejsce - Zosia Olga Fryś (Kalisz)
II miejsce - Julia Mężyńska (Swarzędz)
III miejsce - Sara Majchrzak (Leszno)
Wyróżnienie:Aleksandra Gąsiorowska (Poznań)

Kategoria 13-15:
I miejsce - Paulina Kaźmierczak (Stare Miasto)
II miejsce - Julia Szkudlarek (Stare Miasto)
III miejsce - Aleksandra Marcinkowska (Dąbrówka)
Wyróżnienia: Aleksandra Maćkowiak (Czarnków), Natalia Matecka (Leszno)

Kategoria 16-25 lat:
I miejsce - Nina Larek (Poznań)
II miejsce - Maja Kocowska (Pobiedziska)
III miejsce - Milena Kumór (Wschowa)
Wyróżnienienie: Monika Tabat (Chodzież)


V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży im. Henryka Pelli - „Muzol” 2012


GRAND PRIX
Nina Larek (Rzepin)

Kategoria 10-12 lat:
I miejsce – Aleksandra Maćkowiak (Czarnków)
II miejsce – Michał Kamiński (Lipno)
III miejsce – Julia Lisiewicz (Bielawa)
Wyróżnienia: Zofia Woźna (Waszkowo)

Kategoria 13-15 lat:
I miejsce – Jagoda Różycka (Pieszyce)
II miejsce – Aleksandra Piskorska (Poznań)
III miejsce – Aleksandra Palczak (Lipno)
Wyróżnienie: Karolina Łopuch (Bartoszowo)

Kategoria 16-25 lat:
I miejsce – Emilia Hamerlik (Bielawa)
II miejsce – Małgorzata Kozak (Śmigiel)
III miejsce – Julia Bartkowiak (Śrem)
Wyróżnienia: Patrycja Mizerska (Bielawa), Zuzanna Wiśniewska (Poznań)


IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży im. Henryka Pelli - „Muzol” 2010


GRAND PRIX
Mateusz Wiśniewski (Rypin)

Kategoria 10-12 lat:
I miejsce – Julia Sobczyk (Leszno)
II miejsce – Weronika Krystek (Bielawa)
III miejsce – Jagoda Różycka (Bielawa)
Wyróżnienia: Michaela Maciejewska ze Świecia, Monika Tabat (Chodzież), Katarzyna Starosta (Buk), Hubert Ceglarek (Wieruszów)

Kategoria 13-15 lat:
I miejsce - Emilia Hamerlik (Bielawa)
II miejsce – Magda Smoczyńska (Wrocław)
III miejsce – Julia Jaszczyk (Ostrów Wielkopolski)
Wyróżnienia: Hanna Barsznica (Skoroszyce), Renata Werner (Jesiona), Dagmara Maciejewska (Świecie)

Kategoria 16-25 lat:
I miejsce – Narta Nielaba (Iwanowice)
II miejsce – Zofia Banaszak (Ostrów Wielkopolski)
III miejsce – Paulina Walendziak (Świecie)
Wyróżnienia: Amanda Dziechciarz (Głażewo), Joanna Szkaradkiewicz (Leszno)


III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży im. Henryka Pelli - „Muzol” 2009


GRAND PRIX
Mateusz Bieryt (Nowy Sącz)

Kategoria 10-12 lat:
I miejsce – Julia Sobczyk (Leszno)
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Nikodem Hromada (Leszno)
Wyróżnienia: Weronika Krystek (Bielawa), Karina Warzycha (Bielawa), Jakub Masztalerz (Radomierz)

Kategoria 13-15 lat:
I miejsce – Mateusz Wiśniewski (Rypin)
II miejsce – ex aequo: Klaudia Woźniak (Kościan), Emilia Hamerlik (Pierzyce)
III miejsce – Anna Buczkowska (Katowice)
Wyróżnienia: Jagoda Majtyka (Wieluń), Michał Grobelny (Szczecin), Wiktoria Płachta (Zbąszynek), Piotr Mliewski (Bielawa)

Kategoria 16-25 lat:
I miejsce – Agata Śliwińska (Ryczeń)
II miejsce – Martyna Zając (Warzymice)
III miejsce – Agata Grześkiewicz (Lidzbark Welski)
Wyróżnienia: Maciej Brejecki (Bławaty), Sara Żywiołowska (Kalisz), Monika Szczot (Kalisz)


II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży „Muzol” 2008


GRAND PRIX
Karolina Warchoł (Stalowa Wola)

Kategoria 10-12 lat:
I miejsce – Emilia Hamerlik (Bielawa)
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Paulina Mścisz (Budzyń)
Wyróżnienia: Julia Jaszczyk (Ostrów Wielkopolski), Anna Tomaszewska (Śmigiel), Joanna Wojciechowska (Wroclaw)

Kategoria 13-15 lat:
I miejsce – Małgorzata Nakonieczna (Kielce)
II miejsce – ex aequo: Katarzyna Zawada (Żegocin), Monika Polaczyk (Krobia)
III miejsce – Urszula Milewska (Bielawa)
Wyróżnienia: Kinga Jurkiewicz (Toruń), Zuzanna Grzegżółka (Perzów)

Kategoria 16-25 lat:
I miejsce – Martyna Zając (Szczecin)
II miejsce – Mariusz Wawrzyńczyk (Nowa Sól)
III miejsce – Sylwia Zjawiona (Łódź)
Wyróżnienie: Wiktoria Trynkiewicz (Lublin)


I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży „Muzol” 2007


GRAND PRIX
Michał Grobelny (Szczecin)

Kategoria do 9 lat:
I miejsce – Paulina Prelwic (Czarnków)
II miejsce – Nikodem Hromada (Leszno)
III miejsce – Gabrysia Niemczas (Czarnków)
Wyróżnienia: Aleksandra Maćkowiak (Czarnków), Łucja Michalska (Wielichowo)

Kategoria 10-13 lat:
I miejsce – Klaudia Kaczyńska (Piła)
II miejsce – Klaudia Adamus (Wrocław)
III miejsce – Emilia Ziegler (Śmigiel)
Wyróżnienia: Sara Bolka (Leszno), Mateusz Wiśniewski (Rypin)

Kategoria 14-16 lat:
I miejsce – Agnieszka Brenzak (Bielawa)
II miejsce – Joanna Jankowska (Karczewo)
III miejsce – Pamela Munyama (Kamieniec)
Wyróżnienia: Dominika Drzewiecka (Przemęt), Anna Wołoszyn (Lubin)

Kategoria 17-19 lat:
I miejsce – Michalina Talaśka (Piła)
II miejsce – Małgorzata Dytfeld (Ostrzeszów)
III miejsce – Izabela Czerska (Kozienice)
Wyróżnienia: Agnieszka Plajstek (Krosno), Milena Łukaszewicz (Kozienice)


IV Regionalny Festiwal Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej „Muzol” 2006


GRAND PRIX
Anna Tomaszewska (Śmigiel)

Kategoria 7-10 lat:
I miejsce – Anna Tomaszewska (Śmigiel)
II miejsce – Weronika Krystek (Bielawa)
III miejsce – Aleksandra Kaczmarek (Środa Wlkp.)
Wyróżnienia: Emilia Hamerlik (Bielawa), Natalia Kwiecińska (Chwałkowo), Jędrzej Tyliński (Wielichowo), Julia Bulińska (Górka Duchowna), Weronika Turczyniak (Chwałkowo)

Kategoria 11-13 lat:
I miejsce – Klaudia Adamus (Wrocław)
II miejsce – Jakub Peśla (Chwałkowo)
III miejsce – Urszula Milewska (Bielawa)
Wyróżnienia: Anna Woś (Przemęt), Paulina Mścisz (Budzyń), Robert Marciniak (Granowo), Estera Wrona (Rogoż), Daria Kaczór (Kościan), Natalia Świtalska (Śmigiel), Anna Jarmuszkiewicz (Kórnik)

Kategoria 14-16 lat:
I miejsce – Agnieszka Brenzak (Bielawa)
II miejsce – Michalina Talaśka (Piła)
III miejsce – Anna Łukaszewska (Budzyń)
Wyróżnienia: Martyna Kyc (Chocianów), Agnieszka Olejnik (Bielawa), Karolina Semeniuk (Wschowa), Dominika Drzewiecka (Przemęt), Katarzyna Knoska (Kościan)

Kategoria 17-20 lat:
I miejsce – Katarzyna Marona (Widziszewo)
II miejsce – Bożena Szentak (Drezdenko)
III miejsce – Marta Demska (Leszno)
Wyróżnienia: Patrycja Kąkalec (Wschowa), Marcelina Woźna (Wschowa), Joanna Majorczyk (Granowo)

Zespoly wokalne:
I miejsce – „Sherzo” (Leszno)
II miejsce – Młodzieżowe Studio Piosenki (Leszno)
III miejsce – Trio Grześkowiak, Godziewska, Stasiłowska (Leszno)
Wyróżnienia: „Duet” (Leszno), „Wiolinki” (Leszno)


III Regionalny Festiwal Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej „Muzol” 2005


GRAND PRIX
Daria Kaczór (Kościan)

Kategoria 7-10 lat:
I miejsce - Natalia Świtalska (Śmigiel)
II miejsce – Paulina Mścisz (Budzeń)
III miejsce – Anna Woś (Przemęt)

Kategoria 11-13 lat:
I miejsce – Monika Jakuboszczak (Lipno)
II miejsce – Jakub Peśla (Chwałkowo)
III miejsce – Anna Łukaszewska (Budzyń)

Kategoria 14-16 lat:
I miejsce – Katarzyna Marona (Widziszewo)
II miejsce – Katarzyna Michalska (Wielichowo)
III miejsce – Jeffrey Munyama (Kamieniec)

Kategoria 17-30 lat:
I miejsce – Justyna Stolpe (Kościan)
II miejsce - Iga Kałążna (Jarocin)
III miejsce – Lidia Jakrzewska (Przeźmierowo)

Zespoły wokalne:
I miejsce – „Scherzo” (Leszno)
II miejsce – Duet Karolina Górny i Jeffrey Munyama (Kamieniec)
III miejsce – Młodzieżowe Studio Piosenki z Leszna


II Regionalny Festiwal Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej „Muzol” 2004


Kategoria „Krasnale”:
I miejsce – Adrianna Stachowiak (Goniembice)
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienia: Aleksandra Pomykała (Goniembice), zespół „Wiolinki I” (Leszno)

Kategoria 7-9 lat:
I miejsce – Klaudia Kwiecińska (Kościan)
II miejsce – Przemysław Waleński (Sułkowice)
III miejsce – Karolina Biegańska (Lipno)
Wyróżnienia: Aleksandra Altman (Władysławowo), Patryk Szymański (Rakoniewice)

Kategoria 10-12 lat:
I miejsce – Anna Weber (Sierakowo)
II miejsce – Maria Kolanoś (Kościan)
III miejsce – Anna Łukaszewska (Budzyń)
Wyróżnienia: Pamela Munyama (Karczewo), Jakub Peśla (Chwałkowo), Tomasz Opas (Władysławowo), Krzysztof Michalak (Kościan), Nicola Kulesza (Złotów), Jakub Grajek (Bielawy), Marcin Paluch (Trzcinica)

Kategoria 13-16 lat:
I miejsce – Katarzyna Marona (Widziszewo)
II miejsce – Agnieszka Udzik (Jarocin)
III miejsce – Karolina Górny (Kamieniec)
Wyróżnienia: Daniel Radoń (Lipno), Jakub Tyliński (Granowo), Joanna Majorczyk (Granowo), Katarzyna Rudawska ( Śmigiel), Magdalena Kaczór (Maksymilianowo), Patrycja Ratajczak (Tuchorza), Katarzyna Grocholska (Jarocin), Anna Kaszyńska (Władysławowo), Kamila Hylak (Krzemieniewo)

Kategoria 17-30 lat:
I miejsce – Mariusz Urbaniak (Złotów)
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienia: Piotr Kleinschmidt (Lipno), Urszula Grzesiak (Przemęt), Monika Piechowiak (Domachowo), Marta Kościańska (Jarocin), Weronika Szypura (Poznań), Lidia Jachrzewska (Przeźmierowo), Marta Żurawska (Lipka Krajeńska)

Kategoria zespołów wokalnych:
I miejsce – Trio „Fant Square” (Leszno)
II miejsce – „Arhed” (Poznań)
III miejsce – „Drops” (Kościan)
Wyróżnienia: „Akcent” (Kościan), „Wiolinki III”, „Wiolinki IV” (Leszno), „Fakt” (Jarocin)


I Regionalny Festiwal Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej „Muzol” 2003


Kategoria „Krasnale”:
I miejsce – Adrianna Stachowiak (Goniembice)
II miejsce –ex aequo: Jędrzej Tyliński (Wielichowo), Joanna Krysman (Śmigiel)
III miejsce – Agnieszka Kostrowska (Goniembice)
Wyróżnienia: Emilia Olejnik (Goniembice), Krystian Wojciechowski (Goniembice)

Kategoria 7-9 lat:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – duet „Akcent” z Kościana
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienia: Klaudia Kwiecińska (Kościan), Wiktoria Jakubowska (Kościan), Jakub Peśla (Chwałkowo), sekstet „Rydziniaki” (Rydzyna), sekstet z Wonieścia

Kategoria 10-12 lat:
I miejsce – Larysa Marciniak (Stara Krobia)
II miejsce – Pamela Munyama (Karczewo)
III miejsce – Majka Kolanoś (Kościan)
Wyróżnienia: Magda Brodowicz (Lipno), Marcin Paluch (Wielichowo)

Kategoria 13-16 lat:
I miejsce – Katarzyna Marona (Widziszewo)
II miejsce – Lidka Jakrzewska (Przeźmierowo)
III miejsce – Karin Kwaśnik (Poznań)
Wyróżnienia: Jeffrey Munyama (Karczewo), Dagmara Górna (Poznań), kwartet ze Starego Bojanowa, Olga Majorczyk (Karczewo), Zosia Nowakowska (Kościan), Basia Tulińska (Karczewo), Weronika Szypuła (Stęszewo), duet Ola i Kasia Seigert, Malwina Grabia z Tuchorzy.

Kategoria 17-30 lat:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Julia Stolpe (Kościan)
III miejsce – ex aequo: Przemysław Mazurek (Bojanowo), Urszula Ratajczak (Przemęt)
Wyróżnienia: Jakub Wojciechowski (Czempiń), sekstet „Incognito” (Gostyń), Patrycja Ławiak (Leszno), Natalia Kruger (Pakosław), Piotr Kleinschmit (Lipno)